تصفیه فاضلاب صنایع آبکاری

Spread the love
Rate this post

تصفیه فاضلاب صنایع فولاد و آبکاری

یکی از کاربرد های مهم در صنعت فاضلاب ،تصفیه فاضلاب صنایع فولاد و تصفیه فاضلاب صنایع فلزی می باشد.در واقع یکی از آلوده ترین فاضلاب ها ،فاضلاب حاصل از صنایع فلزی می باشد.
تصفیه فاضلاب صنایع فولاد و آبکاری و آلودگی های فلزات به دلیل نتیجه فعالیت های صنعتی می باشد که امروزه بیشتر کشورهای دنیا علل خصوص کشورهای در حال توسعه با این مشکل مواجه هستند.حالا در این بخش میخواهیم به شما درباره نحوه تصفیه فاضلاب صنایع فلزی و همینطور مشکلات و فواید آنها را بازگو کنیم.

تصفیه فاضلاب صنایع فولاد و آبکاری

تصفیه فاضلاب صنایع آبکاری

تصفیه فاضلاب صنایع فولاد

همانطور که می دانید امروزه همه فلزها و شبه‌فلزهای آسیب‌رسان و سمی بدلیل عدم تجزیه آسان باعث تراکم و انباشته شدن در محیط زیست می شوند و از همه مهمتر خطرات جبران ناپذیری برای موجودات زنده دربردارد.به همین دلیل است که تصفیه فاضلاب صنایع فولاد و آبکاری مورد اهمیت دنیا و کشور های در حال توسعه قرار گرفته است.
فلزات سنگین مانند مس،کروم،کادیوم،سرب،جیوه و ……. و همینطور روغن ها و اسیدیته در صنایع وجود دارند که اگر قبل از تصفیه فاضلاب ناشی از آنها وارد آب های زیرزمینی و سطحی شوند جطرات جدی به دنبال خواهد داشت.
کیفیت فاضلاب های صنایع فولاد بسته به نوع فرآیند متنوع می باشد، اما اکثر این فاضلاب ها، فرآیند زیر قابل استفاده می باشد.

۱٫ آشغالگیری
۲٫ متعادل سازی
۳٫ ایستگاه پمپاژ
۴٫ چربی گیری
۵٫ انعقاد و لخته سازی
۶٫ ته نشنی و فیلتر شنی
شرکت فنی مهندسی آبنیک پویان البرز با تلفیق تجربه و بکارگیری دانش روز و تکنولوژی های نوین و نیز طراحی دقیق فرآیند تصفیه و استفاده از تجهیزات اتوماسیون مدرن، قادر به طراحی و ساخت سیستم تصفیه مناسب برای تصفیه فاضلاب صنایع فولاد و فلزی می باشد.خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *