روش های نوین تصفیه آب

Spread the love
5/5 - (2 امتیاز)

می دانیم که آب یکی از مهم ترین بخش زندگی هر انسانی می باشد و این که آب مصرفی ما تمیز و تصفیه شده می باشد یا خیر نیز بسیار اهمیت دارد. جهت تصفیه آب می بایستی از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم که البته انواع مختلفی دارند. هر چند که این دستگاه ها در کنار مزایایی که دارند، دارای معایبی نیز هستند. البته در روش های نوین تصفیه آب، قطعا این معایب بسیار کمتر بوده و همچنین سعی در بهبود کیفیت می باشد.

انواع روش های نوین برای تصفیه آب

 1. تصفیه آب و فاضلاب با استفاده از باریکه های الکترونی
 2. تصفیه آب با روش نانو جاذب های مغناطیسی
 3. تصفیه آب خورشیدی
 4. فن آوری نانو تیوب های آکوستیک
 5. فن آوری های طبیعی
 6. تکنولوژی تصفیه آب توسط کاتالیزگر نوری (فتو کاتالیست)
 7. سیستم بیو فیلتراسیون با استفاده از تک یاخته های اوگلنا

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی عبارتند از:

 1. دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و مخزن : در این نوع از دستگاه تصفیه آب بدون نیاز به برق و فقط با استفاده از تعداد متعددی فیلترآب خارج شده از فیلتر تصفیه خواهد شد ولی در این روش سختی آب گرفته نخواهد شد.
 2. دستگاه تصفیه آب خانگی RO با اسمز معکوس : در این نوع دستگاه تصفیه آب بدون پمگ است ولی از RO  استفاده خواهد شد. در این نوع نیترات و آرسنیک موجود در آب را از بین خواهد برد.

اهمیت روش های نوین تصفیه آب

می دانیم که جمعیت جهان روز به روز، رو به افزایش می باشد و از طرفی دیگر اهمیت استفاده از آب سالم و تمیز بیار بالا می باشد. کاهش منابع آب سالم و همچنین بیشتر شدن آلاینده های آب ایجاد روش های نوین تصفیه آب جهت تامین آب سالم و بهداشتی برای مصارف گوناگون آشامیدنی، کشاورزی، صنعتی و …. می تواند به مقابله با بحران آب موجود در جهان کمک بسیار بزرگی باشد.

 

گروه صنعتی بهساز آب  یکی از با سابقه ترین و ماهر ترین شرکت ها در زمینه طراحی، تولید و ساخت پکیج های تزریق سر چاهی، دستگاه های تصفیه آب، دستگاه های تصفیه فاضلاب و ….. می باشد.

این شرکت با در نظر گرفتن تمامی استاندارد های ساخت، فعالیت گسترده ایی دارد که تمامی این فعالیت ها تحت نطر مهندسین و گروه های باتجربه در این زمینه انجام می شود.

برای ارتباط با مشتریان و مشاوره رایگان، پاسخگوی شما عزیزان در 24 ساعت شبانه روز می باشد.

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. سپتامبر 30, 2023

  […] روش های نوین تصفیه آبآشغالگیر درشت دانهاسمز معکوس یا ro چیست ؟مراحل پکیج تصفیه فاضلاب دامداری […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *