پکیج ایستگاه پمپاژ چیست ؟

Spread the love
5/5 - (5 امتیاز)

ایستگاه پمپاژ فاضلاب یا لیفت استیشن فاضلاب

نام دیگر ایستگاه پمپاژ فاضلاب که اغلب به آن نام می شناسیم، لیفت استیشن فاضلاب نام دارد که در واقع وظیفه انتقال آب فاضلاب را در مسیر هایی که بیشتر طول آن به صورت عمودی می باشد عهده دار است.

عملا به این فرآیند لیفت فاضلاب توسط ایستگاه پمپاژ و یا لیفت استیشن می گویند. در واقع به مجموعه ایی از پمپ ه در یک مخزن ذخیره را ایستگاه پمپاژ فاضلاب و یا لیفت فاضلاب توسط ایستگاه پمپاژ می گویند.

لازم به ذکر است که این سیستم برای انتقال فاضلاب های مختلف از ارتفاع پایین تر به بالا تر، طراحی و تهیه شده است.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب اغلب در مواردی قابل استفاده است که فاضلاب تولیدی در حالت معمولی نمی تواند قادر به جا به جا کردن آب فاضلاب به صورت ثقلی و با کمک نیروی گرانش نیست. در این صورت ایستگاه پمپاژ فاضلاب به عنوان یک سیستم کمکی در نظر گرفته می شود.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب از بخش های بسیار مهمی تشکیل شده است که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

اجزای تشکیل دهنده ایستگاه پمپاژ فاضلاب

 1. مخزن سپتیک پمپاژ: مخزن سپتیک پمپاژ یکی مهم ترین و اصلی ترین قسمت های ایستگاه پمپاژ فاضلاب می باشد.. چرا که پمپ ها در این مخزن تعبیه و نصب شده اند. وظیفه اصلی این مخزن در واقع، نگهداری و ایجاد زمان ماند مورد نیاز برای پمپاژ می باشد.
 2. مخزن جمع آوری فاضلاب ورودی: مخزن جمع آوری فاضلاب، میتواند تا حد اکثر زمان 2 ساعت فاضلاب ورودی را درون خود ذخیره کرده و نگهداری کند.
 3. لوله ها و شیر آلات همراه: لوله ها و شیر آلات استگاه لیفت استیشین فاضلاب به دو بخش تقسیم می شوند:
 • شیر آلا ت خروجی: در واقع شیر آلات خروجی کار مکش را انجام می دهند.
 • شیر آلات ورودی: شیر آلات ورودی، حجم فاضلاب وارد شده را کنترل کرده و پمپاژ را به شکل موازی انجام می دهد. به شیر آلات ورودی مکش نیز می گویند.
 1. پمپ انتقال و لیفت فاضلاب: این سیستم بستگی به نوع فاضلاب دارد. بسته به نوع فاضلاب می توانید از پمپ های لجن کش و کف کش استفاده کنید. توصیه می شود از دو نوع پمپ همزمان به صورت پمپ اصلی و پمپ رزرو استفاده شود.
 2. تابلو برق کنترلی و مدار فرمان: تابلو کنترل هوشمند برای حفاظت برق اصلی پمپ ها و تجهیزات ابزار دقیق جهت کنترل عملکرد پمپ ها، در نظر گرفته شده است. این تابلو به صورت کاملا هوشمند می باشد.
 3. سنسور های سنجش سطح و ابزار دقیق
 4. تابلو برق کنترلی و مدار فرمان
 5. منهول و دریچه بازدید کنترل
 6. موتور یا منبع افزایش انرژی سیال

سفارش ایستگاه پمپاژ فاضلاب

شرکت بهساز آب با در نظر گرفتن به روز ترین و استاندارد ترین متد های روز دنیا، یکی از معتبر ترین تولید کنندگان تجهیزات تصفیه فاضلاب و همچنین ایستگاه پمپاژ فاضلاب در سطح کشور می باشد.

این شرکت با دارا بودن کارشناسان مجرب و خبره در زمینه دستگاه ها و پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت ها با کارشناسان  و متخصصین بهساز آب تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *