پکیج تزریق سرچاهی

Spread the love
5/5 - (2 امتیاز)

 پکیج تزریق سرچاهی که معمولا با نام (سی آی پی) شناخته می شود، یکی از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات در پالایشگاه و همچنین چاه های استخراج نفت و گاز می باشد.

پکیج تزریق سرچاهی، با اضافه کردن مقداری مایع یا گاز باعث جلوگیری از خوردگی و همچنین پوسیدگی خطوط و لوله های انتقال نفت و گاز می شوند.

لازم به ذکر است که دقت در ساخت پکیج های تزریق سرچاهی یکی از مهم ترین عوامل می باشد. چرا که اگر در ساخت این محصول، استاندارد را رعایت نکنیم موجب بروز مشکلات شدیدی خواهد شد.

استاندارد ساخت پکیج تزریق سرچاهی

همان طور که از اهمیت دقت و استاندارد در اخت پکیج تزریق سرچاهی گفتیم، باید اضافه کنیم این دقت در ساخت و انداره گیری استاندارد ها باید حتما توسط مهندسین و متخصصین با تجربه و مربوط به این حرفه انجام شود.

انواع پکیج تزریق سرچاهی

  1. مهار کننده های آندی: در این نوع از پکیج، در واقع مهار کننده های آندی با اکسیژن ترکیب شده و به سرعت واکنش نشان می دهند. این واکش شیمیایی باعث کاهش خورندگی و پوسیدگش سطوح می شود.
  2. مهار کننده های کاتدی: در این نوع مهار کننده های کاتدی، واکنش گاز هیدروژن و اکسیژن با سطوح فلزی (خطوط انتقال نفت و گاز) را تا حد زیادی کاهش داده و موجب پوسیدگی و خورندگی کمتر در خطوط انتقال می گردد. در این نوع از پکیج از کاتیون هایی استفاده می شود که می توان به یون های آرسنیک و سلنیوم اشاره کرد.
  3. مهار کننده های ترکیبی: د ر این نوع از پکیج های تزریق سرچاهی که ترکیبی نام دارد، از دو مورد قبلی به طور هم زمان استفاده می گردد. لازم به ذکر است که از این نوع پکیج، اغلب در دیگ های بخار و همچنین لوله های کندانسور استفاده می گردد.

کاربرد پکیج تزریق سرچاهی

همان طور که می دانید اصلی ترین کاربرد پکیج های CIP برای جلوگیری از پوسیدگی یا خوردگی لوله های انتقال نفت و گاز می باشد که اغلب در کارخانه های نفتی، پالایشگاه ها و چاه های نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از دلایلی که باعث شده در این مراکز از پکیج CIP استفاده شود، هزینه زیاد نگهداری و تعمیر خطوط انتقال نفت می باشد. همچنین خطرات ناشی از پوسیدگی و از بین رفتن لوله های نفت و گاز باعث بروز مشکلاتی از قبیل آتش سوزی می شود.

بنابراین می توان گفت مهم ترین و اصلی ترین عامل استفاده از پکیج تزیرق سرچاهی کاهش هزینه های تعمیر و تعویض خطوط نفت و گاز و بالا بردن امنیت این مراکز می باشد

ساخت پکیج تزریق سرچاهی

گروه صنعتی مهندسی بهساز آب یکی از با سابقه ترین و ماهر ترین شرکت ها در زمینه طراحی، تولید و ساخت پکیج تزریق سرچاهی، دستگاه های تصفیه آب، دستگاه های تصفیه فاضلاب و ….. می باشد.

این شرکت با در نظر گرفتن تمامی استاندارد های ساخت، فعالیت گسترده ایی دارد که تمامی این فعالیت ها تحت نطر مهندسین و گروه های باتجربه در این زمینه انجام می شود.

شرکت بهساز آب برای ارتباط با مشتریان و مشاوره رایگان، پاسخگوی شما عزیزان در 24 ساعت شبانه روز می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *