دستگاه تصفیه آب خانگی و انواع آن

دستگاه تصفیه آب خانگی
Spread the love
4.5/5 - (4 امتیاز)

خرید دستگاه تصفیه آب

همانطور که همه ما میدانیم آب مایه حیات است و سالم بودن آب آشامیدنی یکی از مهم ترین عوامل در سلامت بشر و حتی تمامی جانداران می باشد. بشر در تمامی این سالها کوشیده تا با ارتقاء علم و بکارگیری از تکنولوژی های حاصل از تجربیات و علم بشریت همواره سلامتی را جزء اولین اهداف خود قرار دهد.

 سلامت آب آشامیدنی در برخی از نقاط کشور به طور قطع تایید نشده است از این رو اگر از آب آشامیدنی منطقه سکونت خود اطمینان ندارید میتوانید با خرید دستگاه تصفیه آب از سلامت آب آشامیدنی اطمینان حاصل نمایید.

اگر به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب هستید، شرکت بهساز آب با مشاوره رایگان توسط کارشناسان میتوانید با شماره های شرکت تماس حاصل نمایید و پس از استعلام قیمت و مشخص شدن نوع دستگاه تصفیه آب مورد نیاز شما اقدام به خرید و نصب توسط کارشناسان با تجربه شرکت نمایید.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی عبارتند از:

  1. دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ و مخزن : در این نوع از دستگاه تصفیه آب بدون نیاز به برق و فقط با استفاده از تعداد متعددی فیلترآب خارج شده از فیلتر تصفیه خواهد شد ولی در این روش سختی آب گرفته نخواهد شد.
  2. دستگاه تصفیه آب خانگی RO با اسمز معکوس : در این نوع دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بدون پمپ است ولی از RO  استفاده خواهد شد. در این نوع نیترات و آرسنیک موجود دز آب را از بین خواهد برد.

اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی هستید و هنوز نمیدانید کدامیک از انواع تصفیه آب به درد شما میخورد میتوانید با شرکت بهساز آب تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما شما را راهنمایی نمایند.

انواع فیلتر تصفیه آب خانگی

انواع فیلتر تصفیه آب خانگی برای خرید دستگاه تصفیه آب باید به نوع فیلتر آن نیز توجه کنید. انواع فیلتر موجود در دستگاه تصفیه آب خانگی عبارتند از:

  • فیلتر پارچ تصفیه آب

این فیلتر درون پارچ قراردارند. این فیلتر دو بخش تقسیم میشود، نیمه فوقانی و نیمه پایینی. در نیمه بالایی فیلتر کربن فعال و نیمه پایینی ظرف آب است. از نقاط قوت این نوع فیلتر این است که ارزان و به راحتی قابل حمل میباشد و از نقاط ضعف آن نیز ظرفیت پایین آب و مدت زمان تصفیه بالا است.

  • فیلتر تصفیه آب ورودی ساختمان

در این نوع فیلتر تصفیه آب قبل از ورودی ساختمان است و نیازی به نصب فیلتر برای هر واحد در ساختمان نیست ولی این موضوع را باید در نظر بگیرید که هزینه این نوع فیلتر بالاس و همینطور هزینه تعمیرو نگهداری بالایی دارد.

  • فیلتر سر دوش حمام

این نوع فیلتر بر روی دوش آب نصب میشود و برای آب‌های حاوی فلوراید و کلر، مقرون به صرفه و قابل حمل است. در این نوع فیلتر سرعت فیلتر آب کم است و بسیاری از املاح آب را نیز میگیرد.

  • فیلتر آب سر شیر آب

مزایای استقاده از فیلتر آب سر شیر آب این است که سرعت تصفیه آب در این نوع بالاست و همینطور مقرون به صرفه بودن و اینکه مستقیم به شیر آشپزخانه وصل می‌شود و یکی از نقاط ضعف این نوع فیلتر این است که همه انواع آلودگی ها و ناخالصی های آب را نمیگیرد و در نتیجه تصفیه کاملی انجام نمیشود.

  • فیلتر آب زیر سینک

همانگونه که از نامش پیداست از این نوع فیلتر آب برای زیر سینک استفاده میشود. در این نوع تصفیه آب به صورت کامل تصفیه انجام میشود و سرعت تصفیه بالا است. ولی این را باید بدانید که این نوع فیلتر قابل جا ب جایی نیست و فقط زیر سینک قرار میگیرد و در صورت خرابی تعمیرات تخصصی دارد.

  • دستگاه فیلتر رو میزی

این نوع از فیلتر تصفیه آب قابلیت جابه‌جایی دارد و شما میتوانید این تصفیه را با  قیمت مناسب نصب نمایید. این نوع فیلتر نسبت به فیلتر شیر و فیلتر دوش، طول عمر بیشتری دارند  ولی آب موجود در مخزن تصفیه کم است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *