نحوه محاسبه ظرفیت فیلتر تصفیه

Spread the love
5/5 - (1 امتیاز)

نگامی که تصمیم می گیرید مخزن فیلتر فشار را برای نصب توسط خودتان خریداری کنید، چه نوع ماده فیلتری را باید انتخاب کنید، مقدار آن چقدر است و چگونه باید آن را محاسبه کنید؟

ورق مواد فیلتر ما به شما کمک می کند این مشکلات را به راحتی حل کنید

رسانه فیلتر چیست؟

رسانه فیلتر بخشی از سیستم فیلتراسیون برای جداسازی ذرات ناخواسته از محلولی است که قرار است فیلتر شود. نوع ماده انتخاب شده برای استفاده در مخزن فیلتر به کیفیت محلول ورودی و الزامات کیفی محلول خروجی بستگی دارد.

انواع رسانه های فیلتر

به طور کلی، مواد فیلتر بسیار متنوع هستند، هر نوع دارای نقش خاصی در فرآیند فیلتراسیون است. ما برخی از انواع رایج رسانه های فیلتر را به شرح زیر لیست می کنیم تا در کاربرگ قرار دهیم:

  • سنگ ریزه
  • شن و ماسه فیلتر کنید
  • زغال سنگ آنتراسیت
  • فیلتر کربن فعال
  • رسانه فیلتر Fe/Mn،/As را حذف می کند
  • رسانه ODM
  • تبادل یونی
دستورالعمل‌های محاسبه مواد فیلتر
دستورالعمل‌های محاسبه مواد فیلتر

شرح این پارامترها

قطر مخزن فیلتر را وارد کنید (mm):: قطر مخزن فیلتر را وارد کنید، واحد میلی متر است. به عنوان مثال، اگر مخزن فیلتر شما 900 میلی متر قطر دارد، فقط باید عدد 900 را وارد کنید

مدل مخزن فیلتر FRP:

اگر محدوده قطری که وارد می کنید با محدوده مخزن FRP مطابقت داشته باشد، ابزار به طور خودکار مدل مخزن فیلتر مربوطه را پیشنهاد می کند.

میانگین جریان فیلتر (برای فیلتر شنی):

جریان فیلتر مطابق با قطری است که وارد می کنید. توجه داشته باشید که این جریان برای مخزن فیلتر شنی تحت فشار اعمال می شود، میانگین سرعت فیلتراسیون انتخاب شده 15 متر در ساعت است. اگر از نرم کننده فیلتر استفاده می کنید، سرعت فیلتراسیون را می توان 1.2-1.5 برابر افزایش داد، سپس جریان فیلتراسیون نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

ارتفاع کل رسانه فیلتر:

این ارتفاع پس از انتخاب ارتفاع هر ماده فیلتر مربوطه اضافه می شود. ارتفاع مواد فیلتر به ارتفاع ستون فیلتر موجود بستگی دارد، اما معمولاً این ارتفاع از 600 میلی متر تا 1500 میلی متر متغیر است. برای تعیین این ارتفاع، باید بدانید که ارتفاع ستون فیلتر شما چقدر است، سپس 300 تا 600 میلی‌متر از فضای بالا را از مخزن بالا به پایین کم کنید تا در هنگام شستشوی معکوس از پایین به بالا، فضایی برای انبساط مواد باقی بماند.

سنگریزه فیلتر:

ارتفاع لایه شنی نگهدارنده، لایه شنی نگهدارنده باید بلند باشد و فیلتر پایین مخزن را 100 تا 200 میلی متر بپوشاند تا از ورود سایر مواد فوق که اندازه کوچکتری دارند به شکاف فیلتر جلوگیری کند. به طور معمول شما 300-350 را در این کادر انتخاب می کنید

ماسه فیلتر:

ارتفاع لایه ماسه فیلتر، معمولاً در این کادر 300-800 را انتخاب می کنید، بسته به ستون فیلتر، انواع مختلفی از مواد فیلتر را انتخاب می کنید یا خیر. اگر فقط ماسه و شن فیلتر شوند، لایه ماسه می تواند 800 میلی متر یا بیشتر باشد

کربن آنتراسیت:

ارتفاع لایه آنتراسیت، به طور معمول شما در این کادر 300-500 را انتخاب می کنید، بسته به ستون فیلتر، انواع مختلفی از مواد فیلتر را انتخاب می کنید یا خیر. اگر فقط ماسه، زغال سنگ و شن فیلتر شوند، این لایه زغال سنگ می تواند 500 میلی متر یا بیشتر باشد

کربن فعال:

ارتفاع لایه کربن فعال ، به طور معمول بسته به ارتفاع ستون فیلتری که دارید، 600-1000 را در این کادر انتخاب می کنید. ستون های فیلتر کربن فعال معمولاً فقط حاوی سنگ ریزه و کربن فعال برای افزایش راندمان فیلتراسیون هستند، بنابراین ارتفاع کربن فعال را می توان حداکثر انتخاب کرد.

Birm for remove iron:

ارتفاع لایه ذرات Birm برای حذف آهن، معمولاً در این کادر 200-400 را انتخاب می کنید، بسته به ستون فیلتر، بسیاری از مواد فیلتر را انتخاب می کنید یا خیر و بستگی به ارتفاع ستون فیلتری که دارید دارد.

ODM برای حذف آهن:

ارتفاع حذف آهن گرانول های ODM، به طور معمول شما در این کادر 200-400 را انتخاب می کنید، بسته به ستون فیلتر، بسیاری از مواد فیلتر را انتخاب می کنید یا خیر و بستگی به ارتفاع ستون فیلتری که دارید.

ODM برای حذف آهن:

حذف آهن گرانول های ODM ، به طور معمول در این کادر 200-400 را انتخاب کنید، به ستون فیلتر بسته شود، از فیلتر را انتخاب کنید یا خیر و به ارتفاع ستون فیلتری که می خواهید. .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *